Kereső

Back
2018-04-05

ENDUROKROSSZ MAGYAR BAJNOKSÁG – PANNONHALMA - 2018. 03. 31.

2018. március 31-én, szombaton volt az Endurokrossz magyar bajnokság első futama Pannonhalmán. A Gerecse Motorsport Egyesület versenyzője, Szatyina Gábor abszolút második, E3 kategóriában az első helyen zárta az első fordulót.

Szatyina Gábor a következőképp értékelte a versenyt:

„ A verseny nem kezdődött valami fényesen, kissé beragadtam a rajtnál, csak az utolsó előttinek sikerült elrajtolnom. Folyamatosan próbáltam ledolgozni a hátrányomat és az első kör után már a 7. helyen voltam. A második körben 2x is elestem egy fa gyökere miatt, előzés közben. A harmadik körben sikerült felzárkóznom a 3. helyre. Vörös Xavérral végig szoros versenyben voltam a 2. helyért egészen az ötödik körig. 1 óra 10 percnél tankoltam, a gyorsaságunknak köszönhetően sikerült még a Xavér előtt visszatérnem a második helyre. Innen már folyamatosan tudtam növelni az előnyömet a verseny végéig. Az eső és a sár folyamatos kihívást jelentett mindenki számára, de az extrém körülmények között is kiválóan teljesített a GasGas EC300-as motorom. A kétütemű motor kis súlya rendkívüli előnyt jelentett ebben a nagy sárban. A Kayaba futómű a nagy ugróknál és a gyors erdei szakaszoknál is kiválóan dolgozott. Összességében nagyon elégedett vagyok a motorom és a saját teljesítményemmel is. Köszönet a támogatásért a Gerecse Motornak és a Gas Gas Hungary-nek."